INFORMACJE DLA PACJENTA:
STOMATOLOGIA - rejestracja telefoniczna 692 918 268
Więcej na: www.dentystalezajsk.pl
20 LAT DOŚWIADCZENIA
KONKURENCYJNE CENY
Nasz gabinet stomatologiczny oferuje Pacjentom możliwość skorzystania z usług obejmujących wiele dziedzin dentystycznych. Nasze działania zmierzają do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej. Przed podjęciem leczenia, dentysta przeprowadza pełną diagnostykę, która pozwala ocenić stan uzębienia i stworzyć odpowiedni plan dalszego postępowania lub zakwalifikować Pacjenta do zabiegu. Gabinet stomatologiczny zajmuje się także chorobami przyzębia, takimi jak krwawienie dziąseł, czy odsłonięte szyjki zębowe i utrata zębów. W gabinecie wykonujemy również leczenie kanałowe. Celem przeprowadzania endodoncji jest uratowanie zęba z nieodwracalnym stanem zapalnym miazgi. Możecie Państwo skorzystać również z odbudowy protetycznej. Wykorzystywane w tym celu są mosty, protezy i korony różnego rodzaju. Świadczymy bardzo szeroki zakres usług. Zdobyte doświadczenie oraz wysoki poziom wyposażenia naszego gabinetu gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo leczenia. Wszystko odbywa się bez bólu, stresu w miłej i przyjaznej atmosferze.
– Cyfrowy trójwymiarowy skaner wewnątrzustny
– cyfrowa profesjonalna diagnostyka ortodontyczna, protetyczna i implantologiczna
– CAD/CAM
– laserowe bezbolesne leczenie zębów
– rtg zębów
– panorama (zdjęcie panoramiczne) – pantomogram
– leczenie bez wiertła (abrazja)
– bezbolesne leczenie zębów
(znieczulenie komputerowe)
– gaz rozweselający
– leczenie kanałowe ( mikroskop)
– leczenie stomatologiczne dzieci
– mosty kompozytowe
– piaskowanie
– lakowanie
– lakierowanie
– usuwanie kamienia (scaling)
– laserowe wybielanie zębów
– usuwanie zębów
– protezy
– korony
– mosty
Diagnostyka ortodontyczna, protetyczna i implantologiczna
Nasz sprzęt
Stomatologia zachowawcza
Leczenie kanałowe
Leczenie dzieci
Chirurgia szczękowa
Protetyka
Periodontologia
Mosty kompozytowe
Cyfrowy trójwymiarowy skaner wewnątrzustny
Skaner wewnątrzustny ma zastosowanie w profesjonalnej diagnostyce ortodontycznej, protetycznej i implantologicznej. Dzięki tak zaawansowanemu urządzeniu możemy analizować stan uzębienia i precyzyjnie planować prace protetyczne, czy aparaty ortodontyczne.
- Wyciski cyfrowe wykonywane są bez użycia mas wyciskowych. Nie jest już potrzebne pobieranie wycisku zębów do przygotowania korony, licówki czy mostu
- Całkowity komfort dla osób z silnym odruchem wymiotnym.
- Uzupełnienia protetyczne są bardzo precyzyjne i dokładne.
- Istnieje możliwość korekty cyfrowego wycisku po jego pobraniu
- Konsultacje na odległość z innymi lekarzami specjalistami, bez konieczności kierowania pacjentów do nich.
- Lekarz stomatolog może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać pacjentowi już na pierwszej wizycie, jak wyglądać będzie efekt końcowy, Bardzo szczelne dopasowanie koron, mostów i licówek do powierzchni zębów zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii.
Skaner jest w stanie wychwycić około 3,5 miliona punktów na każdy łuk zębowy, wykonując zdjęcia ukazujące ząb z każdej strony. To bardzo precyzyjny obraz, na którym możemy zobaczyć m.in. budowę struktur anatomicznych zębów, dziąseł, kształt zębów, skalę ubytków czy wady zgryzu.
Współpracuję z światowym liderem w dziedzinie CAD/CAM dzięki temu mogę zaproponować najbardziej innowacyjne rozwiązania, oraz przewidywalne efekty leczenia.
Pracujemy na :
Laser (bez wiertła, bez bólu, bez stresu)
Bezbolesne leczenie próchnicy u dzieci i dorosłych
- Laserowe usuwanie próchnicy lub usuwanie starych wypełnień. Użycie lasera pozwala na leczenie bez zastosowania znieczulenia. Specjalistyczny laser eliminuje wiele nieprzyjemnych dla pacjenta doznań takich jak: wibracje, nieprzyjemny dźwięk oraz przegrzewanie się tkanek zęba, nie używa się całkowicie klasycznego wiertła.
- Wiązka światła laserowego działa antybakteryjne co ogranicza powstanie próchnicy wtórnej, czyli ponownego tworzenia się ubytku próchniczego w miejscu już wcześniej leczonym. Polecam również laserowe leczenie zębów które są nadwrażliwe.
- Laserowe wybielanie zębów
- Endodontyczne (kanałowe) laserowe leczenie zębów
- Leczenie laserowe chorób przyzębia
- Chirurgiczne leczenie zębów oraz wszelkiego rodzaju zmian na tkankach miękkich laserem
Sedacja wziewna
Stres przed zabiegami stomatologicznymi może z czasem przerodzić się w dentofobię i zniechęcić do leczenia stomatologicznego nawet na całe życie. Sedacja wziewna z użyciem mieszaniny gazów, w postaci podtlenku azotu oraz tlenu to bezpieczna i przyjemna metoda pozwalająca zapomnieć o strachu przed leczeniem. Metoda ta jest powszechnie akceptowana i przyjmowana z entuzjazmem przez pacjentów obawiających się wizyt stomatologicznych. Sedacja wziewna wywołuje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia przy jednoczesnym zachowaniu u pacjenta świadomości i podstawowych odruchów. Pacjent reaguje na polecenia lekarza, jest w stanie mówić, chociaż jego świadomość może być częściowo ograniczona. System sedacji wziewnej wyróżnia bezpieczeństwo, niezawodność oraz łatwość obsługi potrzebnej do bezstresowego leczenia zarówno dla pacjenta, jak i lekarza.
Opracowanie ubytku za pomocą abrazji.
Metoda abrazyjna w stomatologii polega na opracowania ubytku w jamie ustnej przy pomocy ciśnienia powietrza. Powietrze to jest dodatkowo wzbogacone substancją ścierną pod postacią tlenku glinu. Do przeprowadzenia abrazji używamy specjalnego urządzenia, które jest wyposażone w dyszę. Dzięki temu tkanki zmienione przez próchnicę odrywają się od zęba. To sprawia, że nie trzeba usuwać zdrowego szkliwa i zębiny. Metoda abrazyjna stawia przede wszystkim na leczenie zęba w taki sposób, by jak najmniej naruszyć tkankę zęba.
Stosowanie abrazji powietrznej w gabinecie stomatologicznym ma wiele zalet. Do najważniejszych korzyści należy mała inwazyjność zabiegu. Leczeniu podlega wyłącznie zainfekowany fragment zęba, a zdrowa tkanka pozostaje nietknięta. Dzięki temu leczenie próchnicy odbywa się praktycznie bezboleśnie. Metoda opracowania ubytku w zębie polecana szczególnie dla dzieci, aby zmniejszyć ich stres przed zastosowaniem klasycznych metod oczyszczania z użyciem wierteł.
Mikroskop stomatologiczny
Dzięki mikroskopowi jesteśmy w stanie odbudować najbardziej zniszczone zęby.
Czy zamiast wyrywać warto leczyć? Zdecydowanie tak. Dzięki zastosowaniu leczenia kanałowego pod mikroskopem w wielu przypadkach udaje się uniknąć ekstrakcji (usuwania) zębów. Leczenie kanałowe mikroskopowe uchodzi na najdoskonalszą i najbardziej precyzyjną z metod, którymi dysponuje współczesna endodoncja, czyli dział stomatologii zajmujący się chorobami miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych.
Na powierzchni mniejszej niż 1cm kwadratowy musimy odnaleźć ujścia 3, 4 a czasem nawet 5 kanałów a potem opracować je i wypełnić do długości kilkunastu milimetrów. Mikroskop stomatologiczny jest dodatkowym źródłem światła, a dzięki powiększeniu daje możliwość wykonywać czynności pod pełną kontrolą wzroku. Umożliwia też leczenie kanałów bardzo wąskich, niestandardowo położonych, zagiętych, czy rozwidlonych. Wykorzystanie mikroskopu w gabinecie stomatologicznym jest jedyna szansą na skuteczne wyleczenie wielu przypadków, dotąd skazanych na usunięcie.
Rentgen stomatologiczny – RTG uśmiechu
Badania radiologiczne wykonujemy bezpośrednio w gabinecie. Są one źródłem cennych informacji. Dzięki zdjęciu zęba lekarz może podjąć odpowiednie leczenie. Aby znaleźć przyczynę dolegliwość oraz prawidłowo przeprowadzić zabieg stomatologiczny, należy wykonać zdjęcie rentgenowskie pojedynczego zęba, a często także całego uśmiechu
W Olmed wykorzystujemy w tym celu nowoczesne aparat RTG, dzięki którym uzyskujemy zdjęcia RTG cyfrowe (radiowizjografia). Dodatkowo – dawka promieniowania, jakiemu poddany jest pacjent podczas takiego badania jest zdecydowanie niższa, przez co bezpieczniejsza.
Dzięki doskonałej jakości zdjęcia, które możemy dowolnie powiększać na ekranie komputera możemy dokładnie i wnikliwie przeanalizować problem. Jest też możliwość zapisania obrazu na dowolnym nośniku.
Zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne) pokazuje stan całego uzębienia wraz ze stawami skroniowo-żuchwowymi i zatokami szczękowymi na jednym obrazie. Z takiego zdjęcia możemy się dowiedzieć między innymi tego: jaki jest stan zębów: czy zostały one zaatakowane przez próchnicę (także w miejscach, gdzie gołym okiem można tego nie dostrzec); jaka jest jakość i stan założonych wcześniej wypełnień; jak prezentuje się jakość leczenia kanałowego(uprzedniego) oraz czy występują jakiekolwiek zmiany zapalne w kości wokół zębów.
Aparat do znieczuleń zewnątrzustnych WAND
Z punktu widzenia pacjenta znieczulenia Wand istotnie różnią się od technik tradycyjnych czy też znieczuleń wykonywanych innymi urządzeniami. Pacjenci wskazują na znacznie większy komfort, a bardzo często na całkowitą bezbolesność procesu znieczulania.
Wand zapobiega wystąpieniu odroczonego bólu w miejscu zdeponowania anestetyku – kiedy płyn jest wtłaczany strzykawką pod dużym ciśnieniem może dojść do uszkodzenia tkanek miękkich, które objawia się odroczonym, trwającym kilkanaście godzin bólem w miejscu iniekcji. Dzięki Wand ból może być znacznie mniejszy lub może wcale nie wystąpić. Dzieje się tak, ponieważ środek znieczulający podawany przez Wand penetruje tkanki wolniej, z prędkością fizjologiczną. Płyn jest na bieżąco absorbowany a ciśnienie nie wywołuje destrukcji tkanek, która jest przyczyną bólu
Wand pozwala uniknąć odrętwienia ust, policzka, języka w czasie zabiegu – pacjent, który pierwszy raz jest poddawane znieczuleniu może poczuć się „pozbawiony” części swojej twarzy. Nie jest to miłe doznanie, a u wielu wywołuje ogromny niepokój. Bezbolesne techniki Wand pozwalają znieczulić jeden, wybrany ząb oraz uniknąć zbyt rozległego znieczulania tkanek miękkich – technika Wand STA oraz śródkostna. Pacjent nie odczuwa bólu, ale zachowuje czucie i pełną sprawność mimiczną w obrębie ust, policzków, i języka.
Stomatologia zachowawcza
Zabiegi stomatologii zachowawczej są najczęściej wykonywanymi zabiegami w gabinecie stomatologicznym. Stomatologia zachowawcza jest dziedziną, która zajmuje się zapobieganiem i leczeniem próchnicy, rekonstrukcją utraconych tkanek w wyniku próchnicy lub urazów, a także na poprawie wyglądu estetycznego zębów poprzez zmianę ich kształtu, koloru. Leczenie w naszym gabinecie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym aparatem do znieczuleń WAND i jest bezbolesne. Używamy materiałów kompozytowych wiodących na rynku firm stomatologicznych. Dzięki temu zawsze jesteśmy na czasie z najnowszymi osiągnięciami nauki w tym zakresie. W zależności od ilości utraconych tkanek zęba możliwe są różne opcje rekonstrukcji: wypełnienie kompozytowe, odbudowa protetyczna typu inlay, onlay, endokorona lub wkład koronowo-korzeniowy wraz z koroną protetyczną.
- leczenie w znieczuleniu próchnicy u dzieci i dorosłych z zastosowaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych, dla dzieci dodatkowo kolorowe plomby
- znieczulanie sterowane komputerowo WAND minimalizujące nieprzyjemne doznania w czasie podawania środka znieczulającego (NOWOŚĆ)
- leczenie nadwrażliwości zębów
- Laser (bez wiertła, bez bólu, bez stresu)
- Bezbolesne leczenie próchnicy u dzieci i dorosłych
Leczenie kanałowe
Leczenie endodontyczne, zwane potocznie leczeniem kanałowym, jest to leczenie zęba, którego miazga została uszkodzona nieodwracalnie w wyniku próchnicy lub urazu. Procedura leczenia polega na usunięciu zainfekowanych tkanek, odkażeniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych. Leczenie przebiega w znieczuleniu i w zależności od stanu zęba, odbywa się na jednej lub kilku wizytach.
Reendo jest to leczenie endodontyczne zęba, który w przeszłości został już poddany takiemu leczeniu i z różnych przyczyn (najczęściej z powodu ponownego nadkażenia kanałów) wymaga ponownego powtórzenia procedury. Leczenie to wymaga większego nakładu pracy lekarza stomatologa i najczęściej także wymaga więcej wizyt. Każdy ząb po leczeniu endodontycznym wymaga odbudowy. W zależności od ilości utraty tkanek zęba możliwe jest założenie wypełnienia kompozytowego lub odbudowa protetyczna typu inlay, onlay, endokorona, korona lub wkład koronowo-korzeniowy i korona.
- nowoczesne leczenie kanałowe zębów z użyciem endometru
- leczenie endodontyczne (kanałowe) z użyciem najnowszych technologii
Leczenie dzieci
Stomatologia dziecięca zajmuje się zapobieganiem, diagnozą i leczeniem zarówno zębów mlecznych, jak i stałych u dzieci. Współpraca rodziców z lekarzem stomatologiem jest konieczna, by ich pociechy cieszyły się zdrowymi, prostymi zębami, mogły normalnie gryźć i prawidłowo mówić. Pamiętajmy, że próchnica zębów jest chorobą infekcyjną, mającą wpływ nie tylko na okoliczne tkanki otaczające zęby, ale na zdrowie całego organizmu dziecka. Pierwsze wizyty w gabinecie stomatologicznym powinny odbyć się po wyrżnięciu mlecznych zębów. Dziecko przyzwyczaja się do pobytu w gabinecie stomatologicznym, a rodzice zostają poinformowani, jak dbać o zęby swoich pociech. Wizyty kontrolne u dzieci odbywają się co 6-8 miesięcy. Takie postępowanie prowadzi do zapobiegania powstawania próchnicy zębów, ognisk zapalnych, a wizyty w gabinecie są miłe, bezstresowe i zaplanowane.
Nasz gabinet oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną dzieci: przeglądy jamy ustnej, nauka, instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej, kolorowe i standardowe wypełnienia, lapisowanie zębów mlecznych, lakowanie zębów stałych, lakierowanie zębów, usuwanie zębów.
Chirurgia szczękowa
W gabinecie wykonujemy szereg zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Usuwanie i dłutowanie zębów przeprowadzane są w znieczuleniu sterowanym komputerowo WAND.
Protetyka
Protetyka to dziedzina, która zajmuje się odtwarzaniem brakujących zębów, przywróceniem ich funkcji oraz poprawą wyglądu estetycznego pacjenta. Zdrowy i piękny uśmiech to klucz do lepszego samopoczucia, ale także do sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W gabinecie proponujemy kompleksowe leczenie protetyczne. Wykonujemy korony, mosty, licówki, protezy częściowe i całkowite. Każdy przypadek analizujemy kompleksowo, by móc pacjentowi zaproponować najlepsze rozwiązanie dopasowane do jego warunków indywidualnych.
Periodontologia
Periodontologia jest dziedziną stomatologii skoncentrowaną na zapobieganiu i leczeniu chorób przyzębia, a także leczeniem zmian patologicznych występujących na błonie śluzowej jamy ustnej. Dla zdrowia naszego przyzębia jest konieczna codzienna higieny jamy ustnej wykonywana przez każdego osobiście, ale czasami konieczna i niezbędna staje się pomoc ze strony lekarza stomatologa- kiedy pacjent zauważa krwawiące dziąsła, kamień i osad nazębny, ruchomość zębów, obnażanie szyjek zębowych, nadwrażliwość zębów, brzydki zapach z ust. Wczesna wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie lekarz zbada stan naszego przyzębia, a następnie będzie mógł monitorować okresowo pacjenta, który będzie zgłaszał się do gabinetu na zabiegi higienizacyjne typu skaling, piaskowanie, kierataże, pozwoli na długoletnie utrzymanie zdrowia zębów i tkanek je otaczających.
Regularne przeglądy zębów oraz zabiegi usuwania kamienia i osadu nazębnego to podstawa zdrowego uśmiechu.
Profesjonalne czyszczenie zębów jest zalecane, minimum, co 6 miesięcy. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany przy użyciu aparatu ultradźwiękowego oraz piaskarki. Po czyszczeniu zęby zostają dokładnie wypolerowane. Piaskowanie usuwa osad i przebarwienia.
W celu wyeliminowania nadwrażliwości pozabiegowej na zęby nakładany jest specjalny preparat z fluorem.
- zapobiega chorobom przyzębia poprawiając kondycję dziąseł i przyzębia
- eliminuje szkodliwe bakterie z jamy ustnej
- poprawia estetykę uśmiechu
- zmniejsza ryzyko wielu chorób ogólnoustrojowych, m.in. chorób serca, do których przyczyniają się bakterie płytki nazębnej
- zapobiega nieświeżemu oddechowi
Mosty kompozytowe
W gabinecie proponujemy uzupełnienie braków zębowych za pomocą mostów kompozytowych. Można w ten sposób wstawić brakujący ząb na jednej wizycie, bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich. Jest to alternatywa dla implantów ( dużo tańsza metoda uzupełnienia braku zęba) Most kompozytowy to rodzaj mostu protetycznego, który jest konstrukcją stałą, przyklejaną do sąsiednich zębów, co nie wymaga ich preparowania. Mosty kompozytowe konstruowane są na bazie kompozytu o zwiększonej wytrzymałości oraz włókien szklanych. Mosty kompozytowe są najlepszym zastosowaniem przy uzupełnieniu braków zębów. Zęby filarowe dla mostu muszą być mocne, aby mogły być wystarczającym oparciem. Zalety mostów kompozytowych są liczne i to one zachęcają pacjentów do wybrania tej metody. Zastosowanie mostu kompozytowego nie wymaga szlifowania zębów sąsiednich. Jest to często także stosowana metoda w przypadku wrodzonego braku zawiązków zębowych u młodzieży. Wykorzystuje się ja też jako następowe leczenie poortodontyczne. Dobrze wykonana konstrukcja nie wymaga zastosowania implantów czy mostów tradycyjnych. Zakładanie mostów kompozytowych jest całkowicie bezbolesne, w odróżnieniu od zakładania mostu tradycyjnego.
Zdjęcie PRZED i PO
- korony i licówki pełnoceramiczne
- korony i mosty porcelanowe (metal licowany porcelaną)
- mosty kompozytowe z wykorzystaniem włókien szklanych
- protezy osiadające częściowe i całkowite
- protezy szkieletowe tradycyjne z klamrami
- protezy elastyczne
- protezy natychmiastowe (po usunięciu zęba)