Zamknij popup

KORONAWIRUS TEST

- certyfikat CE
- bardzo wysoka swoistość 99.4% dla anti-SARS-CoV-2 IgM
- bardzo wysoka swoistość 99.9% dla anti-SARS-CoV-2 IgG
- wykonywane na profesjonalnym analizatorze laboratoryjnym

OLMED S.C.
ul. Opalińskiego 24
37-300 leżajsk
tel. 692 918 268

INFORMACJE DLA PACJENTA:

STOMATOLOGIA - rejestracja telefoniczna 692 918 268

Więcej na: www.dentystalezajsk.pl

Nasz gabinet stomatologiczny oferuje Pacjentom możliwość skorzystania z usług obejmujących wiele dziedzin dentystycznych. Nasze działania zmierzają do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej. Przed podjęciem leczenia, dentysta przeprowadza pełną diagnostykę, która pozwala ocenić stan uzębienia i stworzyć odpowiedni plan dalszego postępowania lub zakwalifikować Pacjenta do zabiegu. Gabinet stomatologiczny zajmuje się także chorobami przyzębia, takimi jak krwawienie dziąseł, czy odsłonięte szyjki zębowe i utrata zębów. W gabinecie wykonujemy również leczenie kanałowe. Celem przeprowadzania endodoncji jest uratowanie zęba z nieodwracalnym stanem zapalnym miazgi.  Możecie Państwo skorzystać również z odbudowy protetycznej. Wykorzystywane w tym celu są mosty, protezy i korony różnego rodzaju. Świadczymy bardzo szeroki zakres usług. Zdobyte doświadczenie oraz wysoki poziom wyposażenia naszego gabinetu gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo leczenia. Wszystko odbywa się bez bólu, stresu w miłej i przyjaznej atmosferze.

Nasz sprzęt

Stomatologia zachowawcza

Leczenie kanałowe

Leczenie dzieci

Chirurgia szczękowa

Periodontologia

Mosty kompozytowe

Nasz sprzęt

 • Unit renomowanej firmy z wbudowanym systemem dezynfekcji końcówek


 • Radiowizjografia cyfrowa pozwala znacznie zminimalizować szkodliwe promieniowanie RTG, obraz pojawia się na dużym monitorze komputera.

 

 

 • Satelec  X-Mind DC – aparat rentgenowski do zdjęć wewnątrzustnych z generatorem wysokiej częstotliwości. Technologia wysokiej częstotliwości przetwarzania (200kHz) pozwala na redukcję o ok. 30% dawki promieniowania miękkiego – promieniowania, które pochłaniane jest przez pacjenta, a nic nie wnosi dla jakości zdjęć rtg.

Dzięki zmiennej wartości napięcia (60 lub 70 kV) oraz zmiennej wartości prądu anodowego (4-8 mA) możliwe jest uzyskanie zdjęć o odpowiednim kontraście i poziomach odcieni szarości.
Wszystkie nowatorskie rozwiązania zastosowane w aparacie rtg gwarantują użytkownikowi bezpieczeństwo.

Głowica RTG – nowoczesna konstrukcja głowicy rtg (60-70kV, 4-8mA) gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa  – możliwość obrotu o 395 stopni. Głowica zawiera podwójną przesłonę i filtr eliminujące szkodliwe promieniowanie miękkie.

 

 • Mikrosilnik endodontyczny z  endometrem szwajcarskiej firmy NOUVAG – służy do precyzyjnego opracowania i poszerzenia kanałów korzeniowych oraz pomiaru długości kanału korzeniowego

 

 

 • Kamera wewnątrzustna – produkcji japońskiej, wykorzystuje wysoką jakość odtwarzania obrazu, umożliwiając dokładną wizualizację detali. Białe diody elektroluminescencyjne (LED) zapewniają idealny kontrast w połączeniu z dobrym odzwierciedleniem kolorów na ekranie. Kamera o rozdzielczości 780000 pikseli współpracująca z komputerem i monitorem.

 

 

 • Aparat do znieczuleń zewnątrzustnych WAND – Z punktu widzenia pacjenta znieczulenia Wand istotnie różnią się od technik tradycyjnych czy też znieczuleń wykonywanych innymi urządzeniami. Pacjenci wskazują na znacznie większy komfort, a bardzo często na całkowitą bezbolesność procesu znieczulania.

Wand zapobiega wystąpieniu odroczonego bólu w miejscu zdeponowania anestetyku – kiedy płyn jest wtłaczany strzykawką pod dużym ciśnieniem może dojść do uszkodzenia tkanek miękkich, które objawia się odroczonym, trwającym kilkanaście godzin bólem w miejscu iniekcji. Dzięki Wand ból może być znacznie mniejszy lub może wcale nie wystąpić. Dzieje się tak, ponieważ środek znieczulający podawany przez Wand penetruje tkanki wolniej, z prędkością fizjologiczną. Płyn jest na bieżąco absorbowany a ciśnienie nie wywołuje destrukcji tkanek, która jest przyczyną bólu

Wand pozwala uniknąć odrętwienia ust, policzka, języka w czasie zabiegu – pacjent, który pierwszy raz jest poddawane znieczuleniu może poczuć się „pozbawiony” części swojej twarzy. Nie jest to miłe doznanie, a u wielu  wywołuje ogromny niepokój. Bezbolesne techniki Wand pozwalają znieczulić jeden, wybrany ząb oraz uniknąć zbyt rozległego znieczulania tkanek miękkich – technika Wand STA oraz śródkostna. Pacjent nie odczuwa bólu, ale zachowuje czucie i pełną sprawność mimiczną w obrębie ust, policzków, i języka.

 

 

 • Autoklaw – profesjonalna sterylizacja narzędzi i sprzętu stomatologicznego

 

Stomatologia zachowawcza

Zabiegi stomatologii zachowawczej są najczęściej wykonywanymi zabiegami w gabinecie stomatologicznym. Stomatologia zachowawcza jest dziedziną, która zajmuje się zapobieganiem i leczeniem próchnicy, rekonstrukcją utraconych tkanek w wyniku próchnicy lub urazów, a także na poprawie wyglądu estetycznego zębów poprzez zmianę ich kształtu, koloru. Leczenie w naszym gabinecie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym aparatem do znieczuleń WAND i jest bezbolesne. Używamy materiałów kompozytowych wiodących na rynku firm stomatologicznych. Dzięki temu zawsze jesteśmy na czasie z najnowszymi osiągnięciami nauki w tym zakresie. W zależności od ilości utraconych tkanek zęba możliwe są różne opcje rekonstrukcji: wypełnienie kompozytowe, odbudowa protetyczna typu inlay, onlay, endokorona lub wkład koronowo-korzeniowy wraz z koroną protetyczną.

 • leczenie w znieczuleniu próchnicy u dzieci i dorosłych z zastosowaniem nowoczesnych materiałów kompozytowych, dla dzieci dodatkowo kolorowe plomby
 • znieczulanie sterowane komputerowo WAND minimalizujące nieprzyjemne doznania w czasie podawania środka znieczulającego (NOWOŚĆ)
 • leczenie nadwrażliwości zębów

Leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne, zwane potocznie leczeniem kanałowym, jest to leczenie zęba, którego miazga została uszkodzona nieodwracalnie w wyniku próchnicy lub urazu. Procedura leczenia polega na usunięciu zainfekowanych tkanek, odkażeniu i wypełnieniu kanałów korzeniowych. Leczenie przebiega w znieczuleniu i w zależności od stanu zęba, odbywa się na jednej lub kilku wizytach.

Reendo jest to leczenie endodontyczne zęba, który w przeszłości został już poddany takiemu leczeniu i z różnych przyczyn (najczęściej z powodu ponownego nadkażenia kanałów) wymaga ponownego powtórzenia procedury. Leczenie to wymaga większego nakładu pracy lekarza stomatologa i najczęściej także wymaga więcej wizyt. Każdy ząb po leczeniu endodontycznym wymaga odbudowy. W zależności od ilości utraty tkanek zęba możliwe jest założenie wypełnienia kompozytowego lub odbudowa protetyczna typu inlay, onlay, endokorona, korona lub wkład koronowo-korzeniowy i korona.

 • nowoczesne leczenie kanałowe zębów z użyciem endometru
 • leczenie endodontyczne (kanałowe) z użyciem najnowszych technologii

Leczenie dzieci

Stomatologia dziecięca zajmuje się zapobieganiem, diagnozą i leczeniem zarówno zębów mlecznych, jak i stałych u dzieci. Współpraca rodziców z lekarzem stomatologiem jest konieczna, by ich pociechy cieszyły się zdrowymi, prostymi zębami, mogły normalnie gryźć i prawidłowo mówić. Pamiętajmy, że próchnica zębów jest chorobą infekcyjną, mającą wpływ nie tylko na okoliczne tkanki otaczające zęby, ale na zdrowie całego organizmu dziecka. Pierwsze wizyty w gabinecie stomatologicznym powinny odbyć się po wyrżnięciu mlecznych zębów. Dziecko przyzwyczaja się do pobytu w gabinecie stomatologicznym, a rodzice zostają poinformowani, jak dbać o zęby swoich pociech. Wizyty kontrolne u dzieci odbywają się co 6-8 miesięcy. Takie postępowanie prowadzi do zapobiegania powstawania próchnicy zębów, ognisk zapalnych, a wizyty w gabinecie są miłe, bezstresowe i zaplanowane.

Nasz gabinet oferuje kompleksową opiekę stomatologiczną dzieci: przeglądy jamy ustnej, nauka, instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej, kolorowe i standardowe wypełnienia, lapisowanie zębów mlecznych, lakowanie zębów stałych, lakierowanie zębów, usuwanie zębów.

Chirurgia szczękowa

W gabinecie wykonujemy szereg zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Usuwanie i dłutowanie zębów przeprowadzane są w znieczuleniu sterowanym komputerowo WAND.

Protetyka

Protetyka to dziedzina, która zajmuje się odtwarzaniem brakujących zębów, przywróceniem ich funkcji oraz poprawą wyglądu estetycznego pacjenta. Zdrowy i piękny uśmiech to klucz do lepszego samopoczucia, ale także do sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. W gabinecie proponujemy kompleksowe leczenie protetyczne. Wykonujemy korony, mosty, licówki, protezy częściowe i całkowite. Każdy przypadek analizujemy kompleksowo, by móc pacjentowi zaproponować najlepsze rozwiązanie dopasowane do jego warunków indywidualnych.

Periodontologia

Periodontologia jest dziedziną stomatologii skoncentrowaną na zapobieganiu i leczeniu chorób przyzębia, a także leczeniem zmian patologicznych występujących na błonie śluzowej jamy ustnej. Dla zdrowia naszego przyzębia jest konieczna codzienna higieny jamy ustnej wykonywana przez każdego osobiście, ale czasami konieczna i niezbędna staje się pomoc ze strony lekarza stomatologa- kiedy pacjent zauważa krwawiące dziąsła, kamień i osad nazębny, ruchomość zębów, obnażanie szyjek zębowych, nadwrażliwość zębów, brzydki zapach z ust. Wczesna wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie lekarz zbada stan naszego przyzębia, a następnie będzie mógł monitorować okresowo pacjenta, który będzie zgłaszał się do gabinetu na zabiegi higienizacyjne typu skaling, piaskowanie, kierataże, pozwoli na długoletnie utrzymanie zdrowia zębów i tkanek je otaczających.

Regularne przeglądy zębów oraz zabiegi usuwania kamienia i osadu nazębnego to podstawa zdrowego uśmiechu.

Profesjonalne czyszczenie zębów jest zalecane, minimum, co 6 miesięcy. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany przy użyciu aparatu ultradźwiękowego oraz piaskarki. Po czyszczeniu zęby zostają dokładnie wypolerowane. Piaskowanie usuwa osad i przebarwienia.

W celu wyeliminowania nadwrażliwości pozabiegowej na zęby nakładany jest specjalny preparat z fluorem.

 • zapobiega chorobom przyzębia poprawiając kondycję dziąseł i przyzębia
 • eliminuje szkodliwe bakterie z jamy ustnej
 • poprawia estetykę uśmiechu
 • zmniejsza ryzyko wielu chorób ogólnoustrojowych, m.in. chorób serca, do których przyczyniają się bakterie płytki nazębnej
 • zapobiega nieświeżemu oddechowi

Mosty kompozytowe

W gabinecie proponujemy uzupełnienie braków zębowych za pomocą mostów kompozytowych. Można w ten sposób wstawić brakujący ząb na jednej wizycie, bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich. Jest to alternatywa dla implantów ( dużo tańsza metoda uzupełnienia braku zęba) Most kompozytowy to rodzaj mostu protetycznego, który jest konstrukcją stałą, przyklejaną do sąsiednich zębów, co nie wymaga ich preparowania. Mosty kompozytowe konstruowane są na bazie kompozytu o zwiększonej wytrzymałości oraz włókien szklanych. Mosty kompozytowe są najlepszym zastosowaniem przy uzupełnieniu braków zębów. Zęby filarowe dla mostu muszą być mocne, aby mogły być wystarczającym oparciem. Zalety mostów kompozytowych są liczne i to one zachęcają pacjentów do wybrania tej metody. Zastosowanie mostu kompozytowego nie wymaga szlifowania zębów sąsiednich. Jest to często także stosowana metoda w przypadku wrodzonego braku zawiązków zębowych u młodzieży. Wykorzystuje się ja też jako następowe leczenie poortodontyczne. Dobrze wykonana konstrukcja nie wymaga zastosowania implantów czy mostów tradycyjnych. Zakładanie mostów kompozytowych jest całkowicie bezbolesne, w odróżnieniu od zakładania mostu tradycyjnego.

Zdjęcie PRZED PO

 • korony i licówki pełnoceramiczne
 • korony i mosty porcelanowe (metal licowany porcelaną)
 • mosty kompozytowe z wykorzystaniem włókien szklanych
 • protezy osiadające częściowe i całkowite
 • protezy szkieletowe tradycyjne z klamrami
 • protezy elastyczne
 • protezy natychmiastowe (po usunięciu zęba)